Ivica Propadalo izlaže u Zavičajnom muzeju Poreštine

Obilježavanje UN Međunarodne godine stakla izložbom Ivice Propadala

U subotu, 30. srpnja u 20 sati u Zavičajnom muzeju Poreštine u Poreču otvara se izložba Ivice Propadala pod nazivom "Kristal Total Art".

Ivica Propadalo – slikar, scenograf, dizajner i glazbenik u Zavičajnom muzeju Poreštine izlaže kristalne statuete (Porin, Dora, Večernjakova ruža) koje su već bile izložene u Sarajevu (Galerija Likovne akademije) i Zagrebu (Muzej Mimara).
Posjetioci će moći vidjeti djela koje krase vitrine mnogih regionalnih i svjetskih zvijezda. Propadalove nagrade su dobili: Oliver, Gibonni, Parni valjak, Prljavo kazalište, Tony, Nina, Massimo, Mick Jager, Santana, Leonard Cohen, Sting, Nick Cave, Alicia Keys, Eros Ramazzotti i mnogi drugi.
Autori najboljih europskih TV emisija posjeduju nagradu Grand Prix Circom Regional.
Pobjednik svjetske utrke kroz Hrvatsku CRO RACE Adam Yates dobitnik je Propadalove kristalne statuete za 2019. godinu.
Zlatni lav je nagrada Međunarodnog festival komornog teatra, koja se svake godine dodjeljuje u Umagu.
Marin Čilić je odabrao Propadala da mu dizajnira nagradu njegove Fondacije.
Književna nagrada VBZ-a, Turistički cvjetovi, Ponos Hrvatske, Večernjakova ruža, Zlatna ptica Croatia Records, Nagrada Kolos za najbolji građevinski projekt su također njegova djela.
Autor teksta kataloga je Zlatko Gall, a postav izložbe potpisuje Dragana Todorović Propadalo.
Sve nagrade su izrađene u Steklarni Rogaška.
Poslije otvorenja posjetitelje očekuje koncert Teške industrije, s početkom u 21 h.

Izložba se organizira u sklopu UN Međunarodne godine stakla. Udruga “STAKLO & UMJETNOST” je koordinator događaja u Hrvatskoj u obilježavanju prošlosti, sadašnjosti i budućnosti stakla. Udruga je osnovala Učilište za umjetničko oblikovanje stakla “ZLATNI VITRAJ” koje je 22.2.2022. u Stranićima (Poreč) svečano otvorila ministrica kulture i medija Nina Obuljen-Koržinek i državni tajnik Ministarstva znanosti i obrazovanja Tomislav Paljak. Zavičajni muzej Poreštine čuva staklo iz rimskog doba (prošlost stakla), Ivica Propadalo i njegove kristalne skulpture predstavljaju sadašnjost stakla, a Učilište “Zlatni Vitraj” predstavlja budućnost stakla u vidu očuvanja starih i zaboravljenih zanata rada sa staklom.

Organizatori: Udruga za promociju tradicionalnih umjetnosti “STAKLO & UMJETNOST” i Učilište za umjetničko oblikovanje stakla “ZLATNI VITRAJ”
Sponzor: Grad Poreč-Parenzo
Pokrovitelji: Ministarstvo kulture i medija RH i Zavičajni muzej Poreštine – Museo del territorio parentino
Kontakt: Potvrdite svoj dolazak na e-mail: stakloiumjetnost@gmail.com ili telefonom/porukom na brojeve 091 525 0712 i 091 272 1975 (Josip Deutsch & Jelena Golden).