Radionica ručnog predenja vune

Prva radionica ručnog predenja vune održat će se 18. i 22. ožujka od 18 sati u prostorijama Zavičajnog muzeja Poreštine.

Radionicu organizira Zavičajni muzej Poreštine u suradnji s udrugom „Društvo prijatelja Giostre“. Namijenjena je odraslim osobama, a vodit će je etnologinja Vltava Muk. Polaznici radionice usvojit će znanje i umijeće predenja na preslici i vretenu, okušat će se također i u predenju na nožnoj preslici (kolovratu).

Radionica je prije svega namijenjena učesnicima povijesnog festivala Giostra, ali je otvorena i za ostale građane koji bi se željeli okušati u ovoj zaboravljenoj ali vrlo jednostavnoj tehnici.

Broj sudionika na radionicama je ograničen, a zainteresirani se mogu javiti na broj telefona 052/431-585, svakim radnim danom od 8 do 16 sati, ili elektronskom poštom na vltava.muk@muzejporec.hr