Predavanje Vltave Muk u sklopu dodjele Nagrade Sv. Mauro

Predavanje Vltave Muk u sklopu dodjele Nagrade  Sv. Mauro
U utorak, 20. studenog 2018. u 19 sati u Istarskoj sabornici u Poreču održat će se dodjela Nagrade Sv. Mauro

U sklopu dodjele Nagrade Sv. Mauro kustosica Zavičajnog muzeja Poreštine Vltava Muk, dipl. povjesničarka umjetnosti i etnologinja, održat će prigodno predavanje naslovljeno "Kultura u Poreču (1945.-1990.)".

U predavanju će dati povijesni pregled kulturnih manifestacija u navedenom razdoblju. Posebno će se osvrnuti na porečke manifestacije koje su stekle tradiciju i prepoznatljivost kao što su Annale, Koncerti u Eufrazijani, Naš kanat je lip, ali ukazati i na niz drugih inicijativa u kulturi u navedenom razdoblju.

Nagrada Sv. Mauro dodjeljuje se osobama koje su svojim radom u oblasti kulture i drugim područjima tijekom godine dale doprinos od istaknutog značaja za žitelje grada, a dodjeljuje se povodom blagdana zaštitnika grada Poreča. Organizatori su Grad Poreč i Pučko otvoreno učilište Poreč.