Noć muzeja 2015

Noć muzeja 2015 Noć muzeja
Unatoč kiši, Noć muzeja u Poreču privukla je mnogobrojne posjetitelje.

Program je započeo vrlo posjećenom dječjom radionicom gdje su mališani sami izradili svoje knjižice s omiljenim receptima te iste ukrasili crtežom i kolažom. Voditeljica radionice bila je Sabina Damiani.

Posjetitelji su imali priliku posjetiti izložbu „Danas na meniju: 50 godina Turističko – ugostiteljske škole Antona Štifanića u Poreču“ uz stručno vodstvo Bojana Horvata te razgledati arheološke sonde u prizemlju palače Sinčić uz objašnjenja Davora Munde i Gaetana Benčića.

Veliki je interes pokazan za predavanje stručnih djelatnika muzeja o povijesti Istarske sabornice kao i za projekciju fotografija razaranja grada uslijed savezničkih bombardiranja u Drugom svjetskom ratu.

Nakon edukativnog dijela programa, slijedio je onaj zabavni. Članovi Društva prijatelja Giostre uveselili su brojnu publiku uprizorenjem dramske predstave Oštarija poli Franka.

Program se nastavio do kasnih večernjih sati odličnim nastupom perkusionista iz Zagreba Marka Šturmana, Kazimira Mikašeka, Dejana Perčića, Ivane Bubnjević i Slavena Damjanića, a za plesnu radionicu „Ritam bubnjeva za dušu“ pobrinula se Edita Valentić.

Sadržaje 10. Noći muzeja u Poreču popratilo je više od tri stotine posjetitelja.

Fotogalerija
Noć muzeja - dječja radionica Drugi svjetski rat u Poreču Dramska predstava Oštarija poli Franka u izvedbi Društva prijatelja Giostre
Radionica "Ritam bubnjeva za dušu"