Jazz koncert: Oleg Kireyev (saksofon) & Jazz Band Pula

U organizaciji Zavičajnog muzeja Poreštine i muzejskog caffe bara „Lapidarium“ u četvrtak, 8. rujna s početkom u 21 sat u dvorištu Muzeja u Poreču održat će se jazz koncert Olega Kireyeva i Jazz Banda Pula.

Laureat međunarodnih jazz festivala, istaknuti umjetnik Republike Baškortostan / Baškirije Oleg Kireyev (saksofon) i Jazz Band iz Pule vas pozivaju na večer ispunjenu zvucima ljetnih jazz nota na pozornici Caffe bara Lapidarium u Poreču u dvorištu Zavičajnog muzeja Poreštine.

Na koncertu će publika imati priliku uživati u čaroliji swinga i prepoznatljivih kompozicija koje su nekada izvodili plesni orkestri iz crno-bijelih filmova, sredinom XX. stoljeća. Biti će tu očaravajućih improvizacija uz romantiku brazilskog jazza i bossa-nove, kao i glazbe legendarnih jazz autora i izvođača kao što su George Gershwin, Duke Ellington, Charlie Parker, Dizzy Gillespie, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Antonio Jobim, John Coltrane i mnogi drugi.

Oleg Kireyev

Kireyev živi i djeluje na relaciji Europa – New York. Njegova diskografija obuhvaća petnaestak albuma različitih žanrova jazz glazbe. Rođen je u Baškiriji (Ural, Rusija). Glazbenu karijeru je započeo jazz glazbom s elementima baškirske narodne glazbe na prijelazu 80-ih i 90-ih godina, pohađao je jazz školu radeći nekoliko godina u Poljskoj, a domovinu jazza – Ameriku – osvojio je etno-jazz projektom „Feng Shui Jazz kazališta“. Za taj projekt je također dobio prvu nominaciju Grammy 2008.

Kao i mnogi veliki jazz glazbenici, Oleg se ne boji eksperimentirati u klasičnom jazzu s malim sastavom, paralelno razvijajući projekte u području etno jazz glazbe, world music, smooth jazz-u što mu dopušta da ostane zamijećen kod vrlo raznolike publike.

"Nevjerojatno čvrst, pun entuzijazma, stiliziran i visokokvalitetan",  kažu za zvuk njegovog saksofona Amerikanci. "Energija – kolekcionarska, fleksibilnost – nevjerojatna. Obrazovanost – širokog spektra", kažu Rusi.