Donacija Vesne Cvek

Vrijedna donacija Vesne Cvek

Naša sugrađanska, gospođa Vesna Cvek, donirala je vrijedne predmete koji su dodatno obogatili Zbirku dokumenata, karata, rukopisa i raznih tiskovina te Zbirku tekstila i tapiserija porečkog muzeja.

Radi se o školskim udžbenicima, skriptama i svjedodžbama iz sredine šezdesetih godina koje je Vesna Cvek koristila u svom školovanju u Turističko - ugostiteljskoj školi Antona Štifanića u Poreču. Posebno nas je obradovala donacijom svečane haljine i cipela s maturalne zabave iz 1967. godine!

Gospođa Cvek pripadala je prvoj generaciji učenika koji su upisali školu 1964. godine, što čini njezinu donaciju još značajnijom. Donirani su predmeti bili također prikazani na izložbi "Danas na meniju: 50 godina Turističko - ugostiteljske škole Antona Štifanića u Poreču" koja se održala u Zavičajnom muzeju Poreštine od 5.12.2014. do 8.5.2015. godine povodom pedesete obljetnice osnutka škole.

Nadamo se da će ovaj čin biti poticaj i drugim sugrađanima da donacijama obogate muzejski fundus.