Dani otvorene nastave Turističko-ugostiteljske škole u Muzeju

U sklopu Dana otvorene nastave učenici Turističko-ugostiteljske škole A. Štifanića posjetili su porečki muzej

Porečki muzej se i ove godine uključio u program Dana otvorene nastave koji provodi Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića. Tema ovogodišnjih Dana bila je povezanost škole, gradskih udruga i institucija, a održani su 12. i 13. ožujka.

Ravnateljica Muzeja, dr. sc. Elena Uljančić-Vekić, tom je prilikom održala predavanje naslovljeno "Poreč u 17. i 18. stoljeću", kojim je učenicima približila zanimljivosti iz gradskoga života navedenog razdoblja. Učenici su također posjetili izložbu "Polje znanja: povijest porečke poljoprivredne znanosti i obrazovanja", kroz koju ih je provela kustosica Elena Poropat Pustijanac, a zatim su, uz stručno vodstvo kustosice Vltave Muk, razgledali i najznačajnije kulturno-povijesne spomenike u starogradskoj jezgri.