19. Edukativna akcija HMD-a

Jeste li se ikada pitali kako je raditi u muzeju?

Zavičajni muzej Poreštine – Museo del territorio parentino pruža mladima priliku upoznati se s radom kustosa: od provođenja terenskih istraživanja, preko prikupljanja i obrade predmeta, formiranja muzejskih zbirki, do predstavljanja rezultata istraživanja kroz izložbu.

Učenici će biti uključeni u sakupljanje i obradu predmeta vezanih uz temu turizma, odnosno povijesti turizma u Poreču i na Poreštini, te prikupljanje podataka na terenu. Program se nadovezuje na muzejsku akciju prikupljanja predmeta za novoformiranu Zbirku turizma Poreštine. Na temelju svojih istraživanja učenici će pripremiti izložbu na kojoj će izložiti prikupljene predmete.

Program ima zadaću pospješiti suradnju porečkog Muzeja i porečkih osnovnih škola, odnosno onih učenika koji pokazuju interes za muzejske teme, kao i otvaranje novih puteva za prikupljanje građe i informacija o ovoj temi.

Što sve može biti predmet prikupljanja:

Prikuplja se građa vezana uz povijest turizma u Poreču i na Poreštini: razglednice, turistički plakati i posteri, reklame, prospekti, vodiči, letci, fotografije, video snimke, suveniri, kupaći kostimi, suncobrani, kovčezi, fotoaparati, sunčane naočale, oprema za plažu, karte, jelovnici, hotelsko posuđe… sve što možete naći, a vezano je uz ljetovanja, uz izlete i putovanja u Poreč i okolicu.

Preuzmi dokument